Endemol-baas Paul Römer verwacht tegenvaller bij Zeg ‘ns Aaa

Het AD neemt vandaag het tv-jaar 2008 door en blikt vooruit op 2009 met Endemol-baas Paul Römer, oud Kro-baas Ton Verlind en relcmae-topman Ruud de Langen. Met name de voorspellingen voor 2009 zijn interessant. “De verwachtingen van de remake van Zeg ‘ns Aaa zullen gigantisch zijn”, meent Römer. “Te meer omdat een groot deel van de cast, zoals Carry Tefsen, meedoet. Het lijkt me een bijna onmogelijke opgave dat te laten slagen.”

De Langen maakt zich meer zorgen om Nederland 1, dat ‘statisch en suf’ dreigt te worden. “Ze zijn daar verslaafd geraakt aan marktaandelen en kijkcijfers. Als ze niet oppassen, gaan ze ten onder aan hun eigen succes.” Ook bij RTL gaat het niet best, meent hij. “Ze hebben het lek nog lang niet boven. Over september, oktober en november, waarin het geld moet worden verdiend, scoorden ze weer slechter dan vorig jaar. Het succes van een show als Ik Hou Van Holland is bijna toevallig. Het is niet gestoeld op een heldere positionering.”

Ook stipt De Langen nog even de flop Million Dollar Wedding aan. “Daar heeft RTL echt veel last van gehad, ook financieel. Door dat programma klapte de hele zaterdagavond onder hun kont vandaan.”

Hij vervolgt: “Waar staat RTL 4 precies voor? Na half elf gebeurt er trouwens niets meer op die zender. Onbestaanbaar. Bij SBS 6 is het profiel glashelder: volks en vriendelijk, met als ideaal uithangbord Gerard Joling.”

Römer deelt die mening. “Het profiel van RTL is verwaterd door al die Talpa-programma’s die dit jaar zijn ingepast. Maar er zijn ook echte programmeerfouten gemaakt. Zo’n negatieve show als Het Moment van de Waarheid met Robert ten Brink hoort natuurlijk helemaal niet thuis op een familiezender. RTL 4 moet zo snel mogelijk het gevoel van Ik Hou van Holland uitbouwen. Terug naar de gezelligheid.”


Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


Geef een reactie