Peter R. de Vries: Nieuw tijdperk misdaadjournalistiek

Volgens Peter R. de Vries is de misdaadjournalistiek in een nieuw tijdperk aangekomen. Dat is hem duidelijk geworden met de zaak Milly Boele, die dinsdagavond tot een lugubere climax kwam. Toen bleek het 12-jarige meisje door de buurman vermoord en in zijn tuin begraven. Die avond waren er extra journaals, woensdagochtend is de politie-persconferentie live getoond bij de NOS en RTL Z. “Het is een soort nationale gebeurtenis geworden. Een aantal jaar geleden was er absoluut niet zo massaal door de pers bovenop gesprongen als nu, hoe geruchtmakend een zaak ook was.”

De Vries illustreert in RTL Boulevard zijn bevinding met een voorbeeld uit Nova. “Dè actualiteitenrubriek van Nederland, die opent met deze zaak. Er is een live-verbinding met een verslaggever ter plekke die allerlei buurtbewoners interviewt. Het is dat er Nova op zijn microfoon stond, anders had ik gezweerd dat het hier om Hart van Nederland ging.”

De Vries: “Ik ben misdaadverslaggever en ga niet zeggen dat deze ontwikkeling verkeerd is, maar het is absoluut anders dan een paar jaar geleden.”

De misdaadjournalist begrijpt de keuze van RTL Nieuws om het overlijden van Milly eerder te vertellen dan dat de politie het heeft bevestigd. “Ik had die avond ook contacten links en rechts en wist dat het raak was. Ik heb in Pauw & Witteman ook gezegd dat ik het gevoel had dat de woordvoerster niet de waarheid vertelde. Maar ik vond het niet nodig om te zeggen ‘Nou ze ligt er wel hoor, ik weet het zeker.’ Ja, er is een soort merkwaardige wedloop ontstaan om wie de eerste is die het meldt. Achteraf wordt daar een beetje schijnheilig over gedaan. Je bent een journalist en je hebt de primeur, zeg dat dan gewoon.”

Zie ook:
- 11.30 uur persconferentie Milly Boele live op RTL Z en NOS
- Extra journaals ivm doorbraak verdwijning Milly Boele


Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door Erik op 18 maart 2010 om 11:59

    Tja… dan komt bij mij toch echt de vraag op wie het is die die ene Joran van der Sloot zo uitmelkt…

Geef een reactie