Wie Is de Mol-blog Domien: Spoor bijster + een hint

Voor Zappen.blog.nl schrijft 3FM-deejay Domien Verschuuren elke week een Wie Is de Mol-blog. Lees hier zijn eerdere berichten.

Dus ik weet het allemaal niet meer. Wat een verwarrende aflevering! Geen executie, extreem veel geld uit de pot gespeeld en iedereen die zichzelf verdacht aan het maken is. Vanwege de Olympische Winterspelen is Wie is de Mol? drie weken niet te zien op televisie, maar met de informatie van vanavond zal de zoektocht niet te stoppen zijn.

Wisselvalligheid en een charmeoffensief
Sanne heeft zich opeens ontpopt tot wisselvallige speler. Opeens kiest ze voor zichzelf, in plaats van voor de groep. Op de top van de tempelberg koos ze voor vijf jokers en speelde daarmee, omdat ze de eerste schakel van de groep was, vijftienhonderd euro uit de pot. De verleiding zou voor iedereen enorm zijn geweest, zeker met de finale in het vooruitzicht. Is het dan nog verdacht dat ze niet voor het geld kiest? Misschien, maar ik denk eerder aan een zenuwachtige kandidate die niet zeker is van haar Mol.

Ondertussen is pokerface Frits bezig met een charmeoffensief en probeert hij vertrouwen terug te winnen. Keurig kiezen voor vijfhonderd euro, in plaats van voor een joker, en goed zijn best doen in de kano-opdracht. Toch besluit hij duizend euro uit de pot te halen om zichzelf daarmee te verzekeren van een plek in de volgende aflevering. Wat nu als hij dat niet had gedaan? Vaak laten Molkandidaten zich leiden door de eerste in een groep. Wat had de rest gedaan, als Frits ‘nee’ had gezegd? Alleen Arjen was mans genoeg om voor zijn scherm te kiezen. Maar ja, als je weet dat je de Mol bent, waarom dan niet voor je eigen scherm gaan en daarmee respect afdwingen bij de groep? Nu is hij al niet de meest verdachte van de groep en dankzij deze move zal hij dat ook niet snel zijn geworden.

Een spelletje
Stiekem hoop ik dat Kim over drie weken moet vertrekken. Alleen al omdat ze de Mol ‘een spelletje’ noemt (overigens keurig gecorrigeerd door Erik met ‘het is een way of life!’), maar vooral omdat ik haar ongeïnteresseerd en bot over vind komen. Ze is ongetwijfeld lief, maar dat komt in deze serie dan gewoon niet zo lekker uit. Ze heeft nooit op mijn Mollijstje gestaan, bij veel anderen trouwens wel, en dat blijft voorlopig zo. Erik daarentegen houd ik weer scherp in de gaten. Slim hoor, om – op een moment dat iedereen iedereen aan het verdacht maken is – heel hard te roepen dat jij ‘de enige bent die is te vertrouwen’. Tuurlijk, Erik. Jij bent de enige die is te vertrouwen. Net zoals de rest, trouwens.

Nee, ondanks de hoeveelheid informatie, zijn we vandaag niet heel veel wijzer geworden. Daarom wil ik graag het volgende met je delen. Ik ben niet zo van de ingewikkelde hints. Hind zou de Mol zijn, omdat ze altijd rood droeg. We weten hoe het met haar afgelopen is… Maar voor deze hint zet ik mijn principes graag op zij.

Frits is de Mol?
Vorige week: twee teams, één bioscoop. Voor aanvang van de opdracht was er een trailer te zien, met voice-over. En met een klein beetje ‘pitchen’ is al snel te horen wie die stem is… Klik hier! Als je het mij vraagt, is dat onmiskenbaar Frits Sissing. Dat moet Frits zijn! Let vooral op ‘drie keer rood’! Is het echt zo makkelijk?

Eigenlijk wil ik dat helemaal niet geloven. En dus wacht ik braaf drie weken, tot er ongetwijfeld, eindelijk meer duidelijk zal worden.

Zie ook:
- Wie Is de Mol-blog Domien: Hind geen verdachte meer
- Wie Is de Mol-blog Domien: Strijd eindelijk begonnen
- Wie Is de Mol-blog Domien: Frits is de Mol
- Wie Is de Mol-blog Domien: Arjen Lubach de winnaar?
- Wie Is de Mol-blog Domien: Erik of Hind


Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door Ciara op 11 februari 2010 om 22:24

    Hmmm. ik hoor de mediaplayer link niet, alleen het allereerste stukje (3 seconden) Maar dat kan ook aan mijn pc liggen.
    Ben het trouwens best wel eens met deze column.

  • Geplaatst door Marc63 op 11 februari 2010 om 22:31

    Wat betreft de vraag wie de mol is, heb ik niet het idee iets wijzer te zijn geworden. Waar ik wel steeds zekerder van wordt is dat Arjen gaat winnen. Hij doet regelmatig uitspraken waarmee hij laat merken dat hij alles wat hij doet goed overweegt (zoals op het eind als hij zegt dat hij tenminste weet dat hij door zijn groene scherm nog steeds op het goeie spoor zit terwijl de anderen geen flauw idee hebben, maar dat ze wel de pot 4000 euro leger hebben gemaakt).

  • Geplaatst door Martijn op 11 februari 2010 om 23:53

    Ik blijf na het wegvallen van barbara, Arjen als de mol zien.

  • Geplaatst door Hanneke op 12 februari 2010 om 0:03

    Dat is idd frits sissing! dat kan toch niet anders??

  • Geplaatst door Samantha op 12 februari 2010 om 8:54

    ik denk dat sanne de mol is , ze doet of ze het niet begrijpt maar ze snap het zoo goed … Mijn MOL

  • Geplaatst door michel op 12 februari 2010 om 12:04

    ERik van der Hof is de mol! Hoewel Arjen een klein beetje twijfeld soms heeft hij al vaak gezegt dat hij denk dat Erik de mol is. Dus stemt hij daar ook op als het zijn hoofdverdachte is. Arjen liet als enige zijn scherm zien en dat was groen. Dus had hij veel vragen goed. Daarbij had hij niet een van zijn jokers in gezet. Ik denk dat het Erik is.

  • Geplaatst door Tom op 12 februari 2010 om 14:55

    Hoe wist Arjen aan het begin van de fototentoonstelling dat hij op het einde door een telescoop de Mol zou zien? Heeft iemand aan het begin het woord ‘telescoop’ laten vallen?

    • michel:
      12 februari 2010 om 16:33

      Dat klopt ind dat is niet gezegt bij dde uitleg aan het begin. Kan zijn dat dat een paar keer over moest en in eerderre takes het woord telescoop wel is gevallen. Aan de andere kant is wat er door de kandidaten word gezegt als commentaat pas later ingesproken en wist Arjen toen al dat hij door een telescoop moest kijken want, hij had het spel al gedaan.

      Ik weet niet maar, ik denk echt dat het Erik van de Hof is. Min 2e mol is Arjen.

  • Geplaatst door Martijn op 12 februari 2010 om 17:41

    arjen is de mol en als dat uiteindelijk zo blijkt te zijn een hele goede ook, die altijd de bepalende positie naar zich toetrekt van het spel.

  • Geplaatst door Ariane op 12 februari 2010 om 22:51

    Ik doe dit jaar mijn best als kijker geen tunnelvisie te ontwikkelen, maar dat maakt het natuurlijk allemaal nog veel moeilijker. Je kunt dan voor iedere kandidaat eigenlijk wel wat aanwijzingen bedenken. Gevoelsmatig zijn Erik en Sanne wat mij betreft nu de hoofdverdachten. Waarschijnlijk zal Frits dus dan de Mol zijn.
    Ik vind het overigens ongelofelijk waardeloos dat WIDM (en misschien de komende weken nog wel heel veel andere programma’s) nu drie weken moet wijken voor de Olympische Spelen.Ik gun sportliefhebbers van harte hun kijkplezier, maar ik vind het wel jammer dat dit dan waarschijnlijk de komende weken ten koste zal gaan van heel veel andere programma’s.

  • Geplaatst door Topmodel op 13 februari 2010 om 9:38

    Zie hier de reden waarom ik dit seizoen niet aan de Mol ben begonnen. Vreselijk irritant als een programma 3 weken wordt onderbroken voor sport. Op Zappen zijn 3 van de 4 eerste berichten OS. Laat ons toch met rust met die bende. Olympische spelen omvat veel maar de nederlander is enkel geinterreseerd in schaatsen. Moet hierom dan onze hele tv avond worden omgegegooid?

  • Geplaatst door stijn op 18 februari 2010 om 16:08

    erik is zeker de mol. aanwijzing: de mol heeft een twitteracc, naam van acc ik ben de mol. als je dat achter elkaar zet krijg je
    twittER IK ben de mol of twitt ERIK ben de mol.

  • Geplaatst door GB op 19 februari 2010 om 17:16

    Nou, ik vind dat niet zo overtuigend, Stijn. Sanne heet Vogel, en twitteren betekent tjielpen. Dus het zo net zo goed een hint in de richting van Sanne kunnen zijn. Als het al een hint is.

Geef een reactie