Vertrouwde naam, nieuw programma: Brandpunt

Nieuwsuur, Ochtendspits, PowNews, Uitgesproken, Altijd Wat en nu ook Brandpunt. Het laatste nieuwe actualiteitenprogramma van de publieke omroep is vanavond voor het eerst te zien op Nederland 2. Een vertrouwde naam maar een nieuw programma, zo verzekert de KRO ons. “Een programma met verhalen die verteld moeten worden, los van de waan van de dag”, aldus Fons de Poel, die samen met Aart Zeeman, Wouter Kurpershoek en Sven Kockelmann het gezicht vormt van de nieuwe rubriek.

“Het nieuwe Brandpunt zoekt het onderscheid in verdieping en duiding en neemt de tijd voor achtergronden, maar wel met de urgentie van de actualiteit”, aldus de Poel. “Een echt reportageprogramma, dat met hartstocht en betrokkenheid een venster op de wereld biedt. Het nieuwe Brandpunt wordt een programma dat op het nieuws reflecteert, en erop uitgaat met de camera. Laten zien wat er gebeurt, er niet alleen maar over praten. Een vorm van televisiejournalistiek die bij het DNA van de KRO hoort.”

Brandpunt kijkt ook met een kritische blik naar de nieuwste ontwikkelingen op allerlei gebied. Niet om te oordelen, maar om vragen te stellen. Daarnaast richt het programma zich op een breed scala aan onderwerpen: van Den Haag tot ADO Den Haag, van Europa tot het Eurovisie songfestival en van Paleis Noordeinde tot aan een Vogelaarwijk. Maar altijd filmisch gemaakt, grondig geresearched en aantrekkelijk gebracht.

Brandpunt, 22.15 uur, KRO (NL2)

Zie ook:
- Wouter Kurpershoek van Tros naar KRO voor Brandpunt
- Aart Zeeman naar KRO voor Brandpunt


Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door S.Derriks op 12 september 2010 om 22:39

    Helemaal goed.Houden zo en het liefst prime time meteen na na het journaal!
    Veel succes!

  • Geplaatst door janne hoek op 12 september 2010 om 23:19

    brandpunt.
    welk een verademing na de vloedgolf van opinieprogramma’s, die
    steeds over hetzelfde leken te gaan, jullie sobere, goed infor-
    merende programma van deze avond.
    alsof ik even terug was in de jaren ’60 televisie berichtgeving,
    echter met het elan van de 21e eeuw!!!
    van harte proficiat en ik kijk uit naar de volgende ontmoeting
    ook nog ondersteunende groet
    janne hoek

  • Geplaatst door ramon op 13 september 2010 om 7:16

    Vond het de 1e rubriek met inhoud. En vooral het feit dat ze uit de studio zijn geeft een mooie dimensie. Alleen de tune is een beetje achterhaald.

  • Geplaatst door Anita op 13 september 2010 om 18:01

    Ik heb genoten van jullie programma. Eindelijk weer een goed informatief programma erbij, dat ingaat op de achtergronden achter het nieuws.

  • Geplaatst door Elly de Boer op 20 september 2010 om 16:39

    Wat een geweldig nieuw Brandpunt. Ik heb er met heel veel interesse naar gekeken. Helemaal goed!!! Gisteren in het bijzonder erg genoten van de reportage over Noorderzijl Groningen.
    Leuk dat Aart Zeeman weer te zien is op t.v. Ik miste mijn oud-dorpsgenoot.
    Gefeliciteerd en heel veel succes.

Geef een reactie