Amsterdamse penose-vrienden in Teledoc: Foute Vrienden

De NTR (voorheen NPS, Teleac en RVU) komt vanavond met de teledoc Foute Vrienden. Hierin worden verbrande Herman, rooie Jos, dikke Bobbie en Jantje van Amsterdam gevolgd door regisseur Roy Dames. De vier zijn geen frisse jongens; het zijn bloedgabbers uit de Amsterdamse penose. Ze proberen uit de criminaliteit te blijven, ‘maar hun bier is altijd weer frisser dan hun zaakjes’, aldus de NTR. Een documentaire over hang naar vrijheid, intens leven en vriendschap aan de zelfkant van de samenleving.

Van de vier is Herman de grote man waar tegenopgekeken wordt. Nadat zijn seksclub gesloten wordt, komt hij op de dodenlijst van zijn schuldeisers en collega-criminelen. Hij moet voor hen op de vlucht. Berooid en opgejaagd trekt hij jarenlang van de ene uithoek naar de andere. Met zijn laatste ondernemingslust probeert hij nog eenmaal legaal aan de bak te komen met een winkeltje in tweedehandsspullen.

Met straatvechter Jantje ‘moet je niet fukken’. Hij heeft een grote bek en een klein hartje. Zijn heftige haatliefdeverhouding met Hermien komt hem duur te staan. Na een vermeende poging tot doodslag belandt hij in de bak. Rooie Jos, de meest ongrijpbare van het stel, wordt niet zonder gitaar gezien. Hij zit aanvankelijk in ‘de fraude en de vrouwen’ maar weet uiteindelijk toch te leven van de muziek.

Roy Dames brengt de vrienden samen in Amsterdam-Oost. Hij volgt ze al sinds de jaren ’90 dus ze maken inmiddels deel uit van zijn leven. De mannen hebben in die twintig jaar veel verloren, maar de vriendschap en onvervalste humor zijn gebleven.

Teledoc: Foute Vrienden, 20.20 uur, NTR (NL2)


Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door jc op 5 september 2010 om 18:41

    Dit wordt smullen!

  • Geplaatst door kareltje op 5 september 2010 om 21:25

    Schitterende beelden
    best een goed hart, maar zo vreselijk dom volk..

  • Geplaatst door lennie op 5 september 2010 om 21:57

    hele mooie docu!
    super echt
    heel bijzonder om deze gabbers zo oud te zien worden
    wat is de artiesten naam van rooie jos?
    zou graag muziek van hem hebben

    • ted van essen:
      6 september 2010 om 23:16

      Rooie Jos=Jos Winants
      De band heet Chapeau.
      Google voor de rest maar ff en alles komtv te voorschijn.
      Jos is een goeie gitarist.
      Ik wens hem suc6!

  • Geplaatst door fredje en marga op 5 september 2010 om 22:19

    wij willen ook de muziek van rooie Jos, waar is dat te koop
    verder allemaal het beste en geluk gewenst

  • Geplaatst door Kim ( Dochter van Jos) op 5 september 2010 om 22:34

    Voor t muziek en vragen aan en over rooie jos, http://www.go-chapeau.com
    Bedankt voor de mooie reacties

  • Geplaatst door Sjon op 5 september 2010 om 22:52

    Heel heel lang geleden dat ik een documentaire als dit heb gezien en natuurlijk naar geluisterd.
    Wat een echte mensen bestaan er nog, geen facade geen blokkade gewoon leven zoals het is, en waarin zij het moeten doen. Misschien wat min der bier maar wel een leven zoals het is.
    Nog een goed leven mensen

    Want het leven heeft geen zin
    maar wij wel

    Sjon Stukadoor

  • Geplaatst door coen op 5 september 2010 om 22:52

    Gruwelijk verhaal, wat een naar gevoel krijg je ervan, soort horror.
    Super gemaakt, wat moet je een doorzettingsvermogen hebben om zolang aan deze docu te werken.Heel knap en bijzonder dikke 10!

  • Geplaatst door Haagse Ro op 5 september 2010 om 23:52

    Wat een geweldig stel mensen en dat voor Amserdammers. ;-) Prachtige docu en wat kan die Jos lekker zingen. Chapeau!

    Haagse Ro.

  • Geplaatst door Stan op 6 september 2010 om 4:57

    Oh oh oh,baal ik ff dat ik de laatste paar minuten maar heb kunnen zien.Probeer het via uitzendinggemist via UPC digitv,maar dat lukt niet.Komt wel.
    Heb Jan en Jos wel eens ontmoet, zijn echte mensen.
    Tja,al een vorige docu gezien, wat moet je van hun zeggen?
    Het zijn gewoon net als ik Amsterdammers,met een goed hart hoor.
    Hoop dat Jos en keer een hit mag maken, de man is verweven met muziek.
    Leuk dat er staat dat je met Jan : niet moet fukken.
    Zijn er gozers die dat durfen dan?
    Een ieder betrokken bij deze docu wens ik het beste.Op naar de volgende docu, en ik zorg er voor dat ik deze zo snel mogelijk kan zien.
    Dat we allen op ons honderdste levensjaar weer ff de docu,s kunnen bekijken, laat de goede ouwe tijden vooral bewaard blijven.
    Respekt en tot ziens mannen!.

  • Geplaatst door andy op 6 september 2010 om 9:27

    een hele mooie documentaire, en wat zie je mensen veranderen in hun leven he. een heel mooi einde ook. en het is een echte documentaire niks weggehaald. dat je zoiets kan maken 20 jaar lang echt mooi. mijn complimenten

  • Geplaatst door Boudewijn op 6 september 2010 om 9:36

    Roy Dames heeft een waar statement gemaakt met deze indringende documentaire. “Never a dull moment”, dicht op de huid en respectvol.
    Een lach en een traan, vooral dat laatste, vals sentiment maakt plaats voor echte emotie.De bravoure versus aftakeling, maar dan wel wars van effectenbejag, dat noem ik dapper filmen.
    Ik hoop dat deze film op dvd gaat verschijnen, zodat ik hem kan gebruiken als lesmateriaal bij film en mediakunde.
    En jongens bedankt om ons toe te laten eens een kijkje te nemen in jullie wereld waar passie soms wel erg afgestrafd wordt.

  • Geplaatst door Peter G.-Zuid Limburg op 6 september 2010 om 9:49

    Ook hier in Limburg lopen dit soort type mensen rond.
    Het geeft aan hoe snel je helemaal kunt afglijden in deze maatschappijvorm waarin wij moeten overleven.
    Mijn complimenten voor de maker van dit document.
    Ik vond het ergens triest.
    Ik denk dat inderdaad alcohol meer kapot maakt dan je lief is.
    Ik hoop dat er nog een vervolg komt…ooit.

  • Geplaatst door JM op 6 september 2010 om 12:25

    @Stan: de aflevering staat (inmiddels?) wel online hoor:

    http://player.omroep.nl/?aflID=11390863

    • Peter van Gorp:
      27 september 2010 om 16:41

      Beste JM,
      Heeft u de uitzending van foute vrienden op schijfje of op band?
      Ik zou daar graag een kopie van willen hebben.
      Tegen prima vergoeding.

      Mvg

      Peter
      petervangorp64@hotmail.com

  • Geplaatst door Esmee Jonker op 7 september 2010 om 10:10

    Fantastische docu!!! We hebben gelachen, raakten ontroerd en hebben ons verbaasd!
    Hulde voor Rooie Jos, die de meest verstandige blijkt te zijn. De andere mannen lijken verstrikt te zijn in hun slachtofferrol. In NL heb je genoeg kansen, als je je maar aan de regels houdt. Moeten we allemaal.
    Te weinig van dit soort documentaires!!

  • Geplaatst door Toon op 7 september 2010 om 11:32

    Heb Herman in de tijd bij Club Zenith meerdere keren ontmoet, met toen ze mooie vriendin (cherlyl heette ze geloof ik) Ken ze dochter ook, vroeger in de klas mee gezeten. Herman recht door zee, aardige vent. Maar hulp wou hij niet want hij was voor iedereen bang, hij dacht dat iedereen in het complot zat. Jammer want ik heel wat uren erin gestoken (1999)om hem te vinden en hem uiteindelijk te willen helpen.

  • Geplaatst door anne op 7 september 2010 om 21:12

    echt een goeie docu. heb genoten, maar ook met tranen in mijn ogen gezeten af en toe.
    vooral ook om Hermien en Jantje. Jos goed terecht gekomen! echt knap.
    Af en toe vreselijk gelachen en gehuild om dit stel mensen.
    Knap gemaakt en eigenlijk heel goeie gozers, ondanks de dingen die niet kunnen.

  • Geplaatst door MIke op 8 september 2010 om 9:00

    Mooie documentaire, maar was ik de enige die het vooral heel triest vond ?? Ongelooflijk maar zeer indrukwekkend..

  • Geplaatst door Bimbo op 8 september 2010 om 20:53

    Schitterende docu. Vooral door zijn eenvoud boeiend vanaf het begin tot aan het eind. Zou graag willen weten hoe het verder met deze mensen gaat.

  • Geplaatst door Produco op 9 september 2010 om 10:01

    Foute Vrienden in bioscoop met mogelijk Jantje, Jos en regisseur Roy Dames aanwezig http://tiny.cc/1wccb

  • Geplaatst door Diane op 11 september 2010 om 0:41

    Wat een prachtige docu, zo recht uit het hart!
    Filmmaker bedankt! Ik heb gewoon gehuild.
    Lieve Jantje Herman Jos en Bobby+ en Hermien
    Bedankt voor deze eerlijkheid.

    Waardevol document, hopelijk kunnen we over 5 jaar nog eens naar hun kijken, en hoplijk gaat het met allemaal goed dan.
    Diane

  • Geplaatst door Ron op 26 september 2010 om 15:23

    Helaas heb ik de uitzending niet helemaal gezien.
    Staat ook niet op uitzending gemist en heb ook geen idee of het te koop is op dvd ofzo.
    Maar wil het wel heel graag zien, dus als iemand weet hoe ik eraan kan komen heel graag.

    Garoet Ron

  • Geplaatst door AJ op 16 oktober 2010 om 9:59

    Briljante docu. Herman gaat echt door het putje maar overleeft, Bob kon het allemaal niet aan, Jantje lijkt wel wat op One Punch Mickey in Snatch (Brad Pitt), Jos el positivo veranderd eigenlijk niet. Knap gemaakt dit.

  • Geplaatst door Frans op 17 oktober 2010 om 15:22

    Eee woord

    Prachtig gedaan

  • Geplaatst door Rieneke op 27 november 2010 om 0:23

    Prachtige en intense documentaire. Rauw, puur.. Hoop dat het goed gaat met Jos, Herman, Jantje en Hermien. En dat ze zich ook beseffen; Misschien doe je het allemaal wel zelf, je doet het niet expres, en van je fouten kan je leren.. Peace!

  • Geplaatst door ouwuhgarduhs op 10 december 2010 om 4:06

    Leuke documentaire hoor!!!

    en wat zie je die mensen veranderen zeg ,
    op Jantje na dan die veranderd niks :-)

    groetuh uit denhaag

    Rat

  • Geplaatst door fast op 14 april 2011 om 14:22

    Fantastisch, het gevecht om maar mee te blijven doen, de zoektocht naar geluk. Natuurlijk pakken ze het niet altijd slim aan maar ze blijven vechten voor een beter bestaan. Zo gaat het in dat milieu (( dit bedoel ik niet lullig) als je daarin geboren bent dan gaan de dingen zo.
    Hou vol jongens

    Fast

Geef een reactie