- Home
- Contact
- Publieke Omroep
- Veronica bekijkt mogelijkheden terugkeer publiek…
Er bestaat een heel kleine kans dat de tv-zender Veronica terugkeert naar het publieke bestel. Voorzitter Yoeri Albrecht bevestigt in Brabantse kranten dat er verkennende gesprekken worden gevoerd met een aantal omroepen bij wie Veronica aansluiting zou kunnen vinden. Of de andere omroepen aansluiting vinden bij Veronica. Want aan de tv-zender zit (via een historische constructie) het programmablad vast met 700 duizend abonnees. Abonnees die automatisch leden van de publieke omroep Veronica zouden kunnen worden. Veronica zou daarmee meteen de grootste publieke omroep zijn – zeker als ze samengaat met bijvoorbeeld BNN, PowNed of bijvoorbeeld WNL.
In het Eindhovens Dagblad valt te lezen: ”
Voorzitter Yoeri Albrecht van de Vereniging Veronica bevestigt dat gesprekken worden gevoerd met ‘diverse zendgemachtigden’. Een terugkeer zou volgens hem ‘zo maar kunnen’. Met welke omroepen hij en het Veronica-bestuur in gesprek zijn, wil hij niet zeggen. “Sommige namen zijn waar, andere niet”, aldus Albrecht.”
Veronica maakte tot 1995 deel uit van het publieke bestel. Uit onmin ging het bedrijf op in HMG, de voorloper van RTL Nederland. Dat huwelijk klapte in 2000, waarna Veronica via wat omzwervingen in 2003 deel uit ging maken van de SBS-groep.
Waarbij we dan nuanceren dat Radio Veronica van Sky is en Veronica TV & Magazine bij SBS horen. Bij een eventuele terugkeer kan de naam niet zomaar gebruikt gaan worden. Die ligt voor een jaar of 50 vast…
8 oktober 2012 om 13:00
Ze hadden natuurlijk nooit uit het publieke bestel moeten stappen dat is een. De Vereniging Veronica kan zich wel uitkopen bij SBS en Sky maar, gaat veel geld kosten natuurlijk. Bovendien zou het geen toevoeging zijn in ons huidige publieke bestel. Beter kan Veronica samen met SBS (Sanoma en Talpa) om de tafel om van Veronica weer een groter en sterker merte maken. Ook zouden ze in deze gesprekken 1 of 2 omroepen kunnen betrekken die niets of weinig zien in de plannen die de politiek heeft met publieke omroep. Dit zou goed zijn voor de SBSgroep, de Vereniging Veronica en die publieke omroepen die meedoen kunnen eigen identiteit en visie behouden en hoeven niet te fuseren. De AVRO en/of TROS zouden de handen in een kunnen slaan op de zender van SBS6 met een brede zender voor de hele familie met in de middag een vrouwelijk profiel. NET5 omdopen in VERONICA 5 voor kids en jongeren in de stijl van hoe de omroep was in de jaren 80 en 90 maar,dan vertaald naar deze tijd. Op het huidige VERONICA 8 zou dan Powned8 kunnen worden (Powned heeft al aangegeven uit het publieke bestel te willen) met overdag NU.NL en in de avond series, Pownews, films sport, humor etc met een mannenlijk profiel.
8 oktober 2012 om 13:35
Met als probleem dat Veronica TV niet van Veronica is. De merknaam is voor 50 jaar gelicenseerd aan SBS, zelfde geldt voor het Magazine. Qua Radio hebben ze 8% van de aandelen van Sky. Uitgekocht worden kan wel in het geval van Sky (bij SBS al gebeurd), maar dan behoudt Sky de licentie.
8 oktober 2012 om 13:43
In het geval van uitkopen hebben ze dan alleen de naam terug.
26 november 2012 om 8:13
De naam Veronica is eigendom van de Vereniging Veronica zelf. De SBS Groep heeft een licentie om de naam Veronica te mogen gebruiken.
Het blad is toch eigendom van SBS? De vereniging heeft toch alle belangen in SBS verkocht?
Artikel is wel erg vaag . De naam veronica tv zit bij sbs , hoe willen ze dan terug in het bestel ? hoe kan het als veronica magazine ook bij sbs zit , toch de 700.000 meetelt bij de vereniging?
Ik kijk vaker naar VOO dan naar SBS. Ben ik daar de enige in?