- Home
- Contact
- RTL Nederland
- RTL trekt definitief stekker uit 4 in het Land
De actualiteitenrubriek 4 in het Land stopt, verneemt Zappen uit betrouwbare bron. Vanmiddag is het personeel ingelicht over het besluit van RTL 4. Voor de medewerkers van het programma wordt gezocht naar vervangend werk, al zal dat niet voor iedereen een haalbare optie zijn. De laatste uitzending is op 29 februari.
4 in het Land werd ongeveer twee jaar geleden in de markt gezet als rubriek voor lokaal nieuws. Maar bij het volk stond het programma vooral bekend als ripoff van SBS' Hart van Nederland.
Er was in september al sprake van dat RTL zou stoppen met het programma. Toen het bericht in het AD verscheen, werd het echter razendsnel ontkracht door de programmaleiding. Maar nu blijkt het bericht dus toch waar te zijn. Afgelopen week zei RTL Nieuws-hoofdredacteur Harm Taselaar in NRC nog te weinig budget te hebben.
De directie van RTL 4 vindt dat 4 in het Land dat niet voldoende bijdraagt aan het gewenste profiel van RTL 4. Daarnaast zijn de kijkcijfers nog altijd structureel te laag in de doelgroep 20-49. Taselaar betreurt het besluit.
Het gat op de latere avond wordt zodoende wel steeds groter. Zoals bekend heeft RTL 4 nooit een waardige opvolger kunnen vinden voor Barend & Van Dorp. Op dat tijdstip worden nu vaak Britse docuseries uitgezonden of rariteitendocumentaires. Onlangs liet de programmaleiding zich wel ontvallen plannen te hebben voor een nieuwe late night show.
Opmerkelijk is overigens dat 4 in het Land wordt geschrapt nadat Fons van Westerloo nog maar net zijn spullen heeft gepakt. Van Westerloo, afkomstig van SBS, was één van de grondleggers van de rubriek.
Zie ook:
- Weer programma weg bij RTL: 4 in het Land sneuvelt
- RTL-topman: Er heerst geen paniek ofzo
Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!
Werd tijd.
Ging de laatste tijd juist beter met de kijkcijfers en je merkte dat Hsrt van Nederland steeds minder kijkers had en vaak onder het miljoen zat.
Mooi, vond het nooit bij rtl4 passen en was ook nog eens een slecht gemaakt programma.
Geef mij maar een nieuwe talkshow van 23.00 tot 00.00 want kijk daarvoor nog ff jensen en de laatste tijd kijk ik P& W maar dat doe ook bij gebrek aan beter.
Met Daphne Bunskoek zou het wel eens een succes kunnen worden maar ook linda de Mol zou niet misstaan. en dan zou ik er iemand als Jeroen latijnhouwers of beau van Erven Dorens erbij zetten
Eindelijk!
4 in het land …
overleden aan een hartaanval
Beetje jammer dat de vervanging herhalingen van RTL 8 programma’s zijn… Ze zijn daar bij RTL echt door hun creativiteit heen.
Wat een idioten zeg! Met HH denken dat je de kijkers vasthoud. Ik denk eerder dat ze naar een marktaandeel gaan van 5% na 22.30
Finally.
Ik vond het de laaste tijd erg leuk om te zien!
zeker 3 keer per week! jammer