'John de Mol raakt in isolement' kopt het AD vandaag. In het artikel is te lezen hoe John de Mol een overname van SBS aan zijn neus voorbij zag gaan, wat een flinke streep door zijn visie en planning zou hebben gezet. Ook wordt in twijfel getrokken of er ooit wel een tweede zender van Talpa Media komt. De tendens van het artikel is als zoveel verhalen over Nederlands jongste zender: het gaat slecht met Talpa en verbetering lijkt mijlenver. Normaal worden deze berichten op het hoofdkantoor van Talpa Media ter kennisgeving aangenomen, maar vandaag slaat Talpa Media terug. 'Onzin en tendentieuze beweringen', aldus het mediabedrijf van John de Mol.
Volgens Talpa Media zijn de feiten als volgt:
"Met het mediabedrijf gaat het goed. Enkele delen ervan, zoals de muziekuitgeverij en de radiotak, presteren zelfs uitstekend en de andere naar behoren. Het kost drie tot vijf jaar tot een televisiezender staat. Dat het een kwestie van lange adem zou zijn om een stevige plek binnen het overvolle Nederlandse TV-landschap te veroveren, is vanaf de eerste dag onderkend en uitgedragen. Deze visie geldt nog steeds. De uitbreiding naar 24 uur zendtijd per dag – die vorige week is ingegaan – helpt bij het bereiken van een nog stevigere positie. Er bestaan geen plannen om de zender te verkopen of onder te brengen in een groter geheel. Sterker nog, voor volgend jaar staat een tweede zender op stapel."
Ik dacht eigenlijk dat het wel over was met het Talpa-bashen. In de maanden september en oktober zat het marktaandeel in de lift. Dat is nu weer iets teruggelopen. Natuurlijk zijn er nog veel programma's die niet naar behoren scoren. Maar als we allemaal schrijven hoe kut het gaat bij Tien, dan krijgt de zender ook geen kans.
Feit is dat ik twee maanden terug Talpa heb gepromoveerd op mijn televisie. De zender stond altijd op 13, maar ik heb 'm verruild met SBS 6. Daar keek ik toch nooit naar en bij het er langs zappen, werd ik er niet vrolijker van. Terwijl ik eigenlijk elke dag wel even naar Talpa kijk. Scheelt weer een extra handeling op de afstandsbediening.
Afijn, het AD-stuk zal vast niet het laatste negatief gestemde verhaal zijn over Talpa. Eens zien wat 2007 brengt.
Zie ook:
- Allemaal vissen uit dezelfde vijver
- Bridget: Fuck Talpa
- Talpa/Tien gooit schema's in januari grondig om
- Sukkels! Talpa gaat Tien heten
Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!
@ Herman: Waarom Tien niet op 10 en SBS6 op 6? Wat is je volgorde op de afstandsbediening?
dat vraag ik me ook af vincent
bij mij zit alles op volgorde
rtl4 op 4 sbs6 op 6 en tien op 10 is toch handiger dan wat jij hebt herman?
zo wordt je nooit tvkijker van het jaar!!
hier heb ik
1: ned1
2:ned2
3:ned3
4:rtl4
5:rtl5
6:sbs6
7:rtl7
8:net5
9:veronica al weet ik niet waarom(flutste zender ooit!)
10:Tien
11: omroep brabant
ik kijk tamelijk veel naar de muziekkanalen. MTV zit bij mij op 8, TMF op 9 en The Box (of wat er van over is) op 10.
probleem bij tweecijferige zenders is dat ik eerst een apart knopje moet indrukken om twee cijfers in te toetsen. dat moet vervolgens binnen 2 seconden, anders vliegt ie weer terug naar 1 cijfer. Het is gewoon een nare afstandsbediening, waarbij ik ook nog eens heel diep de toetsen moet indrukken.
Oftewel: bij het intoetsen van 13 ging ik vaak naar 1 of 3. dat was ik zat.
Ik zelf lijk erg op Casper, wat netinstelling betreft:
1:ned1
2:ned2
3:ned3
4:rtl4
5:rtl5
6:sbs6
7:rtl7
8:veronica
9:net5
10:tien
11:tmf
12:thebox (en nu dus ook nickelodeon)
13:mtv
die van vincent klopt. veronica hoord op 8! als je daar een v voor zet krijg je v8 (zo hete de zender voor dat ie veronica mocht heten! leg je die 8 op zn kant en zet je er puntjes tussen krijg je veronica omroep organisatie. moeilijk wat er op 5 moet net 5 of rtl 5. tmf wil eigenlijk op 9 ik heb de muziekzenders bij elkaar na al mijn nederlandstalige zenders.
jongens waar hebben we het weer over?
groet!
1: Nederland 1
2: Nederland 2
3: Nederland 3
4: RTL4
5: RTL5
6: NET5
7: RTL7
8: Veronica
9: TMF
10: TIEN
11: SBS6