De Wereld Draait Door: Richting of over hoogtepunt?

Zelf kijk ik nog altijd met veel plezier naar De Wereld Draait Door. Lekker snel programma, eigenlijk altijd wel interessant, leuke gasten en ik vind dat Matthijs van Nieuwkerk het voortreffelijk doet. Toch hoor ik de laatste twee maanden geluiden om me heen van mensen die helemaal klaar zijn met De Wereld Draait Door, dat vanavond terugkeert van zijn winterstop. Ze noemen te veel herhaling, te veel maniertjes bij Matthijs en ook te lege gesprekken. Is De Wereld Draait Door over zijn hoogtepunt heen?

Op zich is het geen onbekend verschijnsel in Nederland. Eerst wordt je helemaal de hemel in geprezen en vervolgens zitten er mensen klaar om de poten onder je stoel vandaan te zagen. Matthijs van Nieuwkerk won in 2007 natuurlijk nog de Gouden Televizier-ring. En afgelopen najaar beleefde DWDD in kijkcijfers gemeten zijn beste seizoen ooit. Maar ja, juist op zo’n hoogtepunt moet je scherp blijven.

Zelf denk ik dat het voorlopig nog wel meevalt met het publiek dat afhaakt. Maar laat het een signaal zijn naar de Vara. Een beetje vernieuwing her en der kan natuurlijk nooit kwaad. Iets minder Jan Mulder en Martin Simek, stoppen met Lucky TV, De Jakhalzen eens goed onder de loep nemen en misschien toch Kabouter Wesley er permanent inbrengen, ook al is die onderhandeling al officieel afgeketst?

Vanavond te gast: Wilfried de Jong, Daan Schuurmans & Eric Schneider en muziek van Trixie Whitley. Tafelheer is Jan Mulder.

De Wereld Draait Door, 19.30 uur, Vara (NL 3)

Zie ook:
- Record voor DWDD; talkshow beter bekeken dan Journaal
- DWDD wint strijd om Patricia Paay en haar Playboy-foto’s


Heb jij Zappen.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door Bradley op 11 januari 2010 om 9:55

    Tuurlijk is het zo dat je het programma nou wel gezien hebt en ken je de maniertjes van de presentator wel, een goeie immitator zou het ook kunnen. Het zal echter ongetwijfeld een succes blijven omdat ‘halfacht nederland drie’een gewoonte is geworden bij hele volksstammen. De inhoud en uitvoering doet er dan niet meer zo toe.
    Dit zie je ook bij RTL-boulevard. Dit blijft goed bekeken worden terwijl iedereen die hypocriete Verlinde en vriendjes inmiddels toch wel een keer gezien heeft met alle belangenverstengelingen en dergelijke. Toch blijft dit scoren.
    Wij nederlanders zeggen een progressief land te zijn maar als je eerlijk bent zijn we super conservatief en willen we graag houden wat we hebben.

  • Geplaatst door Martijn op 11 januari 2010 om 10:12

    Ik denk het niet, al vind ik persoonlijk de gasten niet altijd even interessant. Het is toch een ned3 programma, maar heeft wel erg vaak gasten die ver boven de doelgroep zitten van de zender, daar zou wat aan gedaan kunnen worden.

  • Geplaatst door Jeane op 11 januari 2010 om 10:14

    DWDD scoort vooral goed in een oudere doelgroep. Als die eenmaal iets kijkt blijft dat idd een gewoonte die niet snel doorbroken wordt.

  • Geplaatst door tjep op 11 januari 2010 om 10:39

    het is steeds meer “amsterdam draait door” geworden…

  • Geplaatst door michel op 11 januari 2010 om 14:15

    Ik denk dat het tijd word dat Dwdd naar Ned1 verhuist en dat Ned3 aan de slag moet met iets anders op dat tijdstip.

    Vanaf September

    Ned1

    16.00 Nederlandse dramaseries op herhaling
    17.00 Tijd voor Max
    18.00 Journaal
    18.10 Lingo
    18.35 Man bij hond
    19.00 De wereld draait door
    20.00 Journaal

    Ned2

    18.00 2 vandaag
    19.00 That’s the question
    19.30 serie
    20.00 Ziekenhuisprogramma

    Ned3

    Zapp
    19.00 Spangas
    19.30 Nos headlines
    19.35 Ma. wo en Vr Nova collega tour
    Di en Do Triana
    20.30 Avondprogrammering

    22.30 Serious late night (nieuwe late night gebasseerd op Serious request gemaakt door de gezamelijke omroepen en met medewerking van 3FM)

    • David:
      11 januari 2010 om 15:57

      DWDD past inderdaad eigenlijk niet (meer) op Ned.3. Je kan zeker niet zeggen dat het een ‘jongerenprogramma’ is. Op Ned.1 zou het heel mooi staan, en de doelgroep zit daar al. Eén vandaag om 18.05, 18.30 Lingo en dan om 19.00 DWDD.

      En inderdaad, Nederland is qua tv-kijken superconservatief, daarom gebeurt er ook zo weinig nieuws op de tv.

      • michel:
        13 januari 2010 om 2:09

        Ja zou ook kunne maar, het doorkijken word dan heel lastig omdat het publiek van Lingo niet kijkt naar Dwdd maar, een deel van beide programma’s kijkt wel Man bijt hond. Op het moment dat Dwdd begint kan het deel wat wil zappen naat That’s the question en de ziekenhuisprogramma’s op Ned2 en om 20.00 terug zappen voor het journaal. Het zou alleen op deze manier kunnen want, ik vind dat Dwdd weer niet op Ned2 hoort.

    • el-g:
      11 januari 2010 om 16:59

      dan zou ik het zo doen:

      Ned1
      17.00 journaal
      17.10 tijd voor max
      18.00 that’s the question
      18.30 lingo
      19.00 de wereld draait door
      20.00 journaal

      ned2
      17.00 journaal
      17.05 (religieuze) magazines
      18.00 journaal
      18.20 2 vandaag
      18.50 man bijt hond
      19.20 magazines
      19.50 ziekenhuis programma’s
      20.20 netwerk
      20.50

      ned3
      07.00 zappelin
      19.00 spangas
      19.30 buitenlandse sere
      20.30 avondprograma
      22.45 serious late night
      23.30

      • michel:
        13 januari 2010 om 2:10

        Kan ook maar, 2 spelletjes na elkaar op Ned1 werkt vaak niet. En buitenlandse series zijn vaak erg leuk zoals daar staat op Ned3 maar, vind daar al genoeg van bij de commercieele omroepen.

  • Geplaatst door Brutus op 11 januari 2010 om 18:23

    Iedereen die succes heeft kan in het land van de zesjescultuur te allen tijde rekenen op kritiek en afgunst. Hoe je het ook went of keert: het is gewoon het allerbeste programma in zijn soort.

    http://guur.org/images/matthijs.jpg

  • Geplaatst door michel op 13 januari 2010 om 2:12

    Ik ben eigenlijk wel benieuwd naar jou mening eigenlijk Herman. Hoe zou jij het doen die voor en late avond van de Ned 1,2 en 3?

  • Geplaatst door Erwinus op 12 mei 2010 om 11:35

    Ik vroeg mijzelf laats af: “waarom kijk ik naar DWDD?” Vind het een beetje matig worden, teveel sport (ofwel voetbal) – het lijkt soms wel een extra sportuitzending, Mathijs is vaak een meeloper in het gesprek “altijd is het geweldig”, de scherpe kantjes zijn eraf – nuanceert zijn uitspraken teveel. Zag je goed bij die van Gaal, die NONO is bij hem te gast notabene en wat doet Mathijs – laat gewoon over zich heenlopen. Wordt een beetje te soft die Mathijs.

    Volgens mij kijk ik alleen nog om de grappige bloopers te zien, zo rond acht uur, effe lachen.

    Die Marc Marie heb ik nu ook wel gezien (de man die nooit zijn zinnen afmaakt) en die Felix Rottenberg komt ook steeds vaker terug, die vent vind ik helemaal niets.

    Het “vriendjes” gehalte is te hoog, daar zou verandering in kunnen komen als er weer als vanouds meerdere presentatoren zijn. Dan komt er weer meer afwisseling in. Bijvoorbeeld Jeroen Paul zou denk ik wel een goede zijn.

    Volgens mij zou het ook goed zijn als de volgorde in het programma niet zo vast zou liggen, maakt het wat dynamischer.

    Kortom: Er moet een frisse wind door! DFWDD (De Frisse Wind Draait Door) dus ;-) .

Geef een reactie